• اطلاعیه‌
  • اخبار اساتید
  • اخبار فناوری

نشست هم اندیشی حلقه صالحین

دوشنبه , خرداد 31 1395
910

زمانبندي انتخاب واحد (تابستان 95)

یکشنبه , خرداد 23 1395
3036

سنوات خدمت سربازی

یکشنبه , خرداد 23 1395
1001

هزینه مهد کودک

یکشنبه , خرداد 23 1395
849

پیام تسلیت

شنبه , خرداد 22 1395
1163

قابل توجه - مرخصی استعلاجی

سه شنبه , خرداد 18 1395
1117

زمان بندي ثبت نام تابستان 95 و امتحانات دروس عمومي

سه شنبه , خرداد 18 1395
1309

ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت رایگان

یکشنبه , خرداد 09 1395
1288

آغاز مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ تیر

جمعه , خرداد 07 1395
1108

برگزاری نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید

سه شنبه , خرداد 04 1395
428

سمینار سرطان در زنان برگزار می‌شود

پنج شنبه , ارديبهشت 30 1395
516

فهرست مجلات و وب سايت هاي جعلي اردیبهشت 95

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
487

چهارمین جشنواره فرهیختگان

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
409

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود

سه شنبه , ارديبهشت 28 1395
448

دریافت کارت دائم دانشجویی

شنبه , ارديبهشت 18 1395
3958

برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار و تجهیزات رایانه ای

پنج شنبه , ارديبهشت 16 1395
618

برگزاري كلاس هاي مديريت در روز جمعه

چهارشنبه , ارديبهشت 15 1395
495

جشن بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر

سه شنبه , ارديبهشت 14 1395
507

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
901

قابل توجه بانوان محترم عضو هیات علمی و کارمند

شنبه , ارديبهشت 11 1395
852

اطلاعیه مهم شرکت تعاونی مسکن هیات علمی دانشگاه (اصلاحیه)

یکشنبه , ارديبهشت 19 1395
1054

آیین نکوداشت و تکریم مقام و منزلت استاد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
1023

فراخوان کنگره مدیریت بحران

یکشنبه , ارديبهشت 05 1395
720

قابل توجه اساتید محترم

چهارشنبه , ارديبهشت 01 1395
1132

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی

چهارشنبه , اسفند 05 1394
1534

قابل توجه اساتید محترم بسیجی

یکشنبه , اسفند 02 1394
1104

اطلاعيه مهم براي اعضاء هيات علمي وكاركنان محترم واحد

شنبه , اسفند 01 1394
834

قابل توجه اساتید محترم (مهم)

شنبه , بهمن 17 1394
1167

فراخوان جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور

سه شنبه , بهمن 13 1394
1085

زمان مراجعه اساتید گروه ریاضی برای رسیدگی به اعتراض برگه‌های امتحانی ترم اول 95-94

شنبه , بهمن 10 1394
949

ایجاد پروفایل google scholar

چهارشنبه , مهر 22 1394
2418

اطلاعیه

سه شنبه , مهر 21 1394
2565

آیین نامه جدید طرح های پژوهشی

سه شنبه , مرداد 27 1394
2104

تاکید دکتر کردرستمی به اساتید محترم

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2988

ضیافت اندیشه اساتید مرداد 1394

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2266

تکمیل پروفایل شخصی - ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
2566

ایمیل آکادمیک ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
1717

فراخوان جذب هیات علمی 1394

سه شنبه , ارديبهشت 01 1394
4360

لینک به سایت سازمان مرکزی

 

اخباردانشگاه آزاد اسلامی(سازمان مرکزی)

وب سایت دکتر حمید میرزاده

آمار افراد حاضر در سایت

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
در نشست روسای پژوهش و فناوری استانهای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد

توصیه های دکتر واشقانی فراهانی به روسای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

تصویر مطلب توصیه های دکتر  واشقانی فراهانی به روسای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

نشست روسای پژوهش و فناوری استانهای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ابراهیم واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکترحمید رضا زمانی نژاد، مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر میترا طباطبایی، سرپرست مرکز گسترش علم و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز شنبه در مشهد مقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ابتدای این نشست دکتر عباس شیخ الاسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ضمن خیرمقدم به روسای پژوهش و فناوری استان های سراسر کشور، مراکز رشد را یکی از مهمترین مراکز تحقق اهداف دانشگاه آزاد بیان کرد و گفت: امیدواریم در سالی که به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده با تقویت مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان بتوانیم وابستگی دانشگاه آزاد اسلامی را به شهریه کاهش دهیم.

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی توسط هیات امنای استان و در سطح کلان، برنامه ششم توسعه دانشگاه توسط هیات امنای مرکزی به تصویب رسیده و همه ما موظف هستیم در مسیر این برنامه حرکت کنیم.

او با اشاره به لزوم حرکت در مسیر برنامه راهبردی استان بیان کرد: حرکت براساس برنامه یکی از تاکیدات اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکید همیشگی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین برنامه در واحدها و برنامه ریزی در چهارچوب برنامه استان با توجه به ظرفیت های واحد از نظر هیات علمی، زیر ساخت های پژوهشی و نیازهای منطقه ای در جهت توسعه محلی بوده است.

او با تاکید بر لزوم اجرایی شدن برنامه های پژوهشی گفت: از جمله عواملی که سبب خواهند شد تا این برنامه ها اجرایی شوند این است که این برنامه ها تا چه اندازه درست، منطبق بر واقعیت ها و ظرفیت های واقعی تدوین شده و چه میزان توان برای اجرایی شدن آنها به کار گرفته می شود.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه یکی از عوامل اجرای موفقیت آمیز برنامه ها داشتن برنامه توسط اعضای هیات علمی است، گفت: هرگونه پرداخت تشویق مبالغ، پرداخت حق الزحمه راهنمایی، اعزام افراد به فرصت مطالعاتی و فرستادن آنها برای شرکت در کنفرانس های داخلی و خارجی ممنوع است.

وی بدنه اصلی پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی را اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و گفت: تا مادامی که واحدها برای بدنه اصلی خود برنامه ویژه پژوهشی تدوین نکرده باشند، دانشگاه به آنچه که در حوزه پژوهش و فناوری در ذهن دارد، نخواهد رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از پایش اقدامات واحدهای دانشگاه در رابطه با اجرایی کردن برنامه های پژوهشی خبر داد و گفت: حرکت یکپارچه تمامی واحدهای دانشگاه براساس برنامه معین برای تحقق اهداف یکی از تاکیدات ریاست دانشگاه آزاد اسلامی است. بودجه پژوهشی امسال باید در قالب یک برنامه ریزی عملیاتی هزینه شود.

او از تاسیس شرکت حمایت از توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری خبرداد و گفت: این شرکت با سرمایه 50 میلیون تومانی تاسیس خواهد شد و هر واحدی که نتواند هزینه های پژوهشی را با عدد مثبت نشان دهد، بودجه باقی مانده پژوهشی به عنوان یک سرمایه به صندوق حمایت توسعه فناوری و شرکت های دانش بینان واریز خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از افتتاح فیزیکی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه در تابستان امسال خبر داد و گفت: اساسنامه این پژوهشگاه به تصویب رسیده است و ساختمان آن تابستان امسال به همت معاونت عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تکمیل خواهد شد.

او در ادامه بیان کرد: بر طبق اساسنامه پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تمامی مراکز پژوهشی برتر در استان ها شبکه گذاری خواهند شد. به عبارتی دیگر تمامی مراکز پژوهشی برتر و مراکز آزمایشگاهی پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی عضو این پژوهشگاه خواهند شد تا سیاست های اصلی دانشگاه را از نظر پژوهش و فناوری اجرایی کنند.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بدون قطب های علمی نمی تواند مراکز پژوهشی برتر را اداره کند، گفت: لازمه تاسیس یک مرکز پژوهشی برتر که شاخص های مورد نظر را داشته باشد و بتواند در شبکه مجازی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قرار بگیرد، داشتن قطب علمی است.

او ادامه داد: تمامی استان ها باید با توجه به تمامی ظرفیت های موجود و اعضای هیات علمی خود، مسئولیت و برنامه خود را برای قطب علمی شدن مشخص کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه همه اعضای هیات علمی به طور مجازی عضو قطب های علمی خواهند شد، گفت: قطب های علمی باید با توجه با اولویت های پژوهشی دانشگاه، اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه پژوهش و فناوری و با توجه به تحولات بین المللی ماموریت خود را برای انجام یک پروژه کلان تعیین کند.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان انجام پژوهش های ماموریت گرا و هدفمند است، گفت: تنها کسانی می توانند این ماموریت را انجام دهند که برنامه ای کلان داشته باشند و از تمامی توان و ظرفیت دانشگاهی استفاده کنند.

وی تشکیل قطب های علمی و تعریف پروژه های کلان ملی در دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از اهداف اولیه معاونت پژوهشی عنوان کرد و گفت: واحد ها می توانند برنامه های 3 تا 5 ساله را برای قطب های علمی در نظر گیرند. نگاه اصلی واحد باید بر این باشد که پروژه های علمی، مشکلی را از کشور حل کند. اگر بتوانیم این موضوع را ثابت کنیم آن وقت است که باید با دستگاه های اجرایی وارد مذاکره شویم و از اعتبارات ملی برای هزینه این پروژه ها استفاده کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از احیای کارگروه توسعه پژوهش و فناوری استان ها خبرداد و گفت: یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن به این مسیر کمک کنید حضور فعال در کارگروه توسعه پژوهش و فناوری استان ها است. این کارگروه ها دوباره در حال احیا شدن هستند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز قطعا یکی از دانشگاه هایی خواهد بود که در این کارگروه ها حضور خواهد داشت.

واشقانی فراهانی اقتصاد دانش بنیان را یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: ایشان بارها اعلام کرده اند که اساس اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش بنیان است و هیچ نهادی بیشتر از دانشگاه ها ماموریت ندارند تا در این چهارچوب گام بردارند. از این رو امیدواریم با برنامه ریزی دقیق بتوانیم به اهداف بلند مدت خود در این زمینه دست یابیم

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی:

اعتدال در دانشگاه باید رعایت شود

سمپوزیوم بین‌المللی نانوتکنولوژی در واحد نجف‌آباد به کار خود پایان داد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی: هنوز ظرفیت‌های زیادی در حوزه نانوپزشکی وجود دارد که نقش خود را در بازار نشان نداده است

تصویر مطلب معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی: هنوز ظرفیت‌های زیادی در حوزه نانوپزشکی وجود دارد که نقش خود را در بازار نشان نداده است

پرونده نخستین سمپوزیوم بین‌المللی نانوتکنولوژی با ارائه سخنرانی و برگزاری کارگاه‌های متنوع علمی، عصر روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد بسته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که در این سمپوزیوم شرکت کرد، در باره برگزاری این رویداد بین‌المللی گفت: «سمپوزیوم برگزار شده نخستین همایش یا سمپوزیوم بین المللی نانوتکنولوژی است که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد و اعضای هیات علمی و دانشجویان سراسر ایران و کشورهایی نظیر کانادا، یونان، پاکستان، مالزی، سنگاپور، استرالیا و هند در آن حضور داشتند. بیش از 250 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از ارزیابی مقالات دریافت شده از سوی هیات علمی سمپوزیوم تعداد 90 مقاله برای ارائه انتخاب و 16 مقاله منتخب بصورت سخنرانی در طی دو روز ارائه شد.»

 

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی با توجه به کمیته علمی همکاری کننده با این سمپوزیوم که استادانی از دانشگاههای استرالیا، یونان، کانادا، هند، مالزی، پاکستان، سنگاپور و ایران بودند، مقالات ارائه شده در سمپوزیوم را در سطح بالایی دانست و افزود:« نانو فناوری یکی از رشته‌هایی است که حوزه‌های مختلفی همچون علم مواد، مهندسی پزشکی و زیست پزشکی، الکترونیک و سایر حوزه‌ها را در بر می‌گیرد.»

 

وی در سخنرانی خود با موضوع نانوپزشکی و اقتصاد دانش‌‌بنیان گفت: «نانوپزشکی بخشی از حوزه وسیع نانوفناوری است که امروزه برای تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها نقش بزرگی در جامعه ایفا می‌کند. از طرف دیگر این شاخه از دانش می‌تواند به عنوان یکی از حوزه های اقتصاد دانش بنیان هم از جنبه آموزشی و هم از جنبه تجاری سازی و تولید محصول مورد توجه قرار گیرد.»

واشقانی فراهانی با توجه به مشابهت های نانوپزشکی با سایر علوم حوزه نانو گفت: « نانو پزشکی یک موضوع چند نظمی است و به دلیل ماهیت چند نظمی آن و درگیر بودن علوم مختلف از نظر علمی و تجاری هرچند تا اندازه ای به کار گرفته شده است، اما هنوز ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه نانو پزشکی وجود دارد که نقش خود را در بازار نشان نداده است.»

وی تعاریف گوناگون از نانوپزشکی در محافل علمی و دانشگاهی اروپا و دیگر مراکز تحقیقاتی جهان را یادآور شد و گفت: «هر چند داشتن تعاریف درست از یک موضوع در جای خود مهم است اما آنچه در نانو فناوری بسیار قابل توجه بوده اثربخشی ساختارهای نانو پزشکی است.»

واشقانی طولانی بودن مسیر تحقیق تا تجاری سازی در حوزه نانو پزشکی را اساسی ترین مشکل حال حاضر این حوزه تحقیاتی دانست و گفت: «ماهیت سروکار داشتن محصولات حوزه نانو پزشکی با انسان، مبحث ایمن بودن محصولات نانو و لزوم اهمیت دادن به بحث خطرپذیری محصولات نانوپزشکی و مسائل زیست محیطی از جمله فاکتورهایی هستند که محققان این حوزه باید در حین کار مد نظر قرار دهند و با صبر و حوصله فراوان مشکلات مسیر تولید محصولات نانو از ایده تا تجاری سازی را تحمل کنند.»

وی نامشخص بودن استانداردهای جهانی برای محصولات نانوپزشکی را از دیگر موضوع های چالش برانگیز حوزه نانو فناوری عنوان و اظهار کرد: «محققان باید با اعتماد به نفس در این زمینه هم ورود و اقدام به تدوین استاندارد های مورد نیاز کنند.»

ایمان ابراهیم زاده دبیر اجرایی سمپوزیوم هم چگونکی تولید و کاربرد نانو شیشه های سرامیکی- فلزی، نانو آلیاژ سازی، کاربرد نانومواد در هوافضا و شبیه سازی عددی نانو سیال را از دیگر عنوان‌های سخنرانی های کلیدی و مقالات ارائه شده در این سمپوزیوم اعلام کرد.

ابراهیم زاده گفت: «در طول دو روز برگزاری این سمپوزیوم بین المللی چهار کارگاه آموزشی با عنوان‌های؛ کاربرد مدیریت پروژه در صنعت، شیشه های زیست فعال سرامیکی و رهایش دارو، تکنولوژی نانو در صنایع بسته بندی و نظارت بر سلامت سازه در هوا برای شرکت کنندگان در سمپوزیوم برگزار شد.»

 

آمارها

کاربران
11
مطالب
2044
نمایش تعداد مطالب
3265710
تماس مستقیم با ریاست

جهت تماس مستقیم با ریاست از این لینک استفاده کنید