• اطلاعیه‌
  • اخبار اساتید
  • اخبار فناوری

نشست هم اندیشی حلقه صالحین

دوشنبه , خرداد 31 1395
988

زمانبندي انتخاب واحد (تابستان 95)

یکشنبه , خرداد 23 1395
3086

سنوات خدمت سربازی

یکشنبه , خرداد 23 1395
1053

هزینه مهد کودک

یکشنبه , خرداد 23 1395
936

پیام تسلیت

شنبه , خرداد 22 1395
1227

قابل توجه - مرخصی استعلاجی

سه شنبه , خرداد 18 1395
1238

زمان بندي ثبت نام تابستان 95 و امتحانات دروس عمومي

سه شنبه , خرداد 18 1395
1355

ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت رایگان

یکشنبه , خرداد 09 1395
1317

آغاز مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ تیر

جمعه , خرداد 07 1395
1148

برگزاری نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید

سه شنبه , خرداد 04 1395
450

سمینار سرطان در زنان برگزار می‌شود

پنج شنبه , ارديبهشت 30 1395
539

فهرست مجلات و وب سايت هاي جعلي اردیبهشت 95

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
501

چهارمین جشنواره فرهیختگان

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
428

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود

سه شنبه , ارديبهشت 28 1395
470

دریافت کارت دائم دانشجویی

شنبه , ارديبهشت 18 1395
4005

برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار و تجهیزات رایانه ای

پنج شنبه , ارديبهشت 16 1395
641

برگزاري كلاس هاي مديريت در روز جمعه

چهارشنبه , ارديبهشت 15 1395
517

جشن بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر

سه شنبه , ارديبهشت 14 1395
527

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
922

قابل توجه بانوان محترم عضو هیات علمی و کارمند

شنبه , ارديبهشت 11 1395
882

اطلاعیه مهم شرکت تعاونی مسکن هیات علمی دانشگاه (اصلاحیه)

یکشنبه , ارديبهشت 19 1395
1121

آیین نکوداشت و تکریم مقام و منزلت استاد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
1061

فراخوان کنگره مدیریت بحران

یکشنبه , ارديبهشت 05 1395
801

قابل توجه اساتید محترم

چهارشنبه , ارديبهشت 01 1395
1196

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی

چهارشنبه , اسفند 05 1394
1578

قابل توجه اساتید محترم بسیجی

یکشنبه , اسفند 02 1394
1202

اطلاعيه مهم براي اعضاء هيات علمي وكاركنان محترم واحد

شنبه , اسفند 01 1394
860

قابل توجه اساتید محترم (مهم)

شنبه , بهمن 17 1394
1185

فراخوان جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور

سه شنبه , بهمن 13 1394
1106

زمان مراجعه اساتید گروه ریاضی برای رسیدگی به اعتراض برگه‌های امتحانی ترم اول 95-94

شنبه , بهمن 10 1394
996

ایجاد پروفایل google scholar

چهارشنبه , مهر 22 1394
2452

اطلاعیه

سه شنبه , مهر 21 1394
2596

آیین نامه جدید طرح های پژوهشی

سه شنبه , مرداد 27 1394
2127

تاکید دکتر کردرستمی به اساتید محترم

چهارشنبه , مرداد 21 1394
3021

ضیافت اندیشه اساتید مرداد 1394

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2311

تکمیل پروفایل شخصی - ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
2592

ایمیل آکادمیک ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
1742

فراخوان جذب هیات علمی 1394

سه شنبه , ارديبهشت 01 1394
4387

لینک به سایت سازمان مرکزی

 

اخباردانشگاه آزاد اسلامی(سازمان مرکزی)

وب سایت دکتر حمید میرزاده

آمار افراد حاضر در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

میرزاده: دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت به دنبال افزایش اثر بخشی در عرصه های مختلف است/ ابراهیمی‌ترکمان: ظرفیت گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی مهیاست

تصویر مطلب میرزاده: دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت به دنبال افزایش اثر بخشی در عرصه های مختلف است/ ابراهیمی‌ترکمان: ظرفیت گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی مهیاست

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در جهت توسعه همکاری های فرهنگی، علمی و پژوهشی و نیز نیل به اهداف متعالی مشترک و ارتقاء جایگاه به امضا رسید.

 

به گزارش مرکز حوزه ریاست و ورابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، هدف از انعقاد این تفاهم­نامه توسعه، تحکیم، تعمیق همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات و استفاده بهینه از توان و ظرفیت های موجود جهت برطرف نمودن نیازهای متقابل است.

دکتر میرزاده در این جلسه با ابراز خوشحالی از فراهم شدن زمینه برای امضای تفاهم نامه با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با مجموعه های زیادی در عرصه های علمی، پژوهشی، صنعتی و خدماتی تفاهم نامه ها و قراردادهایی امضا کرده که باعث هم افزایی متقابل و افزایش ماموریت های دانشگاه می شود.

دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت به دنبال افزایش اثر بخشی در عرصه های مختلف است

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت به دنبال افزایش اثر بخشی دانشگاه در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سازمانی موفق است، گفت: در حال حاضر همراهی، همفکری و همسویی خوبی بین دانشگاه و این مجموعه بوجود آمده که می توانیم از این همکاری برای تقویت ارتباطات، هم افزایی، برطرف کردن نیازهای متقابل، تعمیق و توسعه همکاریهای دو جانبه استفاده کنیم.

توسعه زبان و ادبیات فارسی یکی از برنامه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه زبان و ادبیات فارسی، گفت: ایشان در یکی از جلسات فرمودند زبان و ادبیات فارسی استعداد تبدیل شدن به زبان علمی دنیا را دارد و باید برای آن برنامه ریزی صورت گیرد از این رو توسعه زبان و ادبیات فارسی یکی از برنامه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از هر راهی که بتواند برای توسعه زبان و ادبیات فارسی در جهان موثر باشد، استفاده می کند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در توسعه زبان و ادبیات فارسی سابقه خوبی مخصوصا در خارج از کشور دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد برای حفظ ، گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی همکاری های لازم را با سازمان انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: این آمادگی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که در زمینه اجرای طرح های مشترک پژوهشی، برگزاری سمینارها، همایشها، کارگاهها و امور مربوط به ارتباطات اسلامی، گفتگوی ادیان، تقریب مذاهب اسلامی، تبادل تجربیات برای تدوین مقالات فرهنگی و علمی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همکاری کند.

دکتر میرزاده با اشاره به حضور بسیاری از ایرانیان در خارج از کشور و فاصله گرفتن آنها از تاریخ، تمدن و هنرهای ایرانی اسلامی، تصریح کرد: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی دارای شعبی در خارج از کشور است می تواند به پایگاهی برای اجرای طرح های فرهنگی و گسترش زبان و ادبیات فارسی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما باید پیام انقلاب، فرهنگ و مردم ایران را به گوش مشتاقان تاریخ، ادبیات ومتون فرهنگی اسلامی برسانیم.

وی در پایان پیشنهاد داد کارگروهی متشکل از نمایندهای دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای پیگیری مفاد تفاهم نامه تشکیل شود.

دکتر طه هاشمی: عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی در همکاری های مشترک فرهنگی در داخل و خارج از کشور

دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به امضای تفاهم نامه های متعدد دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان های فرهنگی دیگر، گفت: این موضوع نشان از عزم جدی دانشگاه در همکاری های مشترک در حوزه فعالیت های فرهنگی در داخل و خارج از کشور است.

وی خاطر نشان کرد: وجه بارز دانشگاه آزاد اسلامی جدای از اینکه بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است، شروع تبادلات بین المللی قابل توجه با دستگاه ها و موسسات در خارج از کشور در دوره جدید مدیریتی است که بسیار کار بزرگ و ارزشمندی محسوب می شود.

طه هاشمی با اشاره به زمینه های همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: دانشگاه در دو زمینه می تواند همکاری خوبی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام دهد. یکی از این زمینه ها در حوزه زبان و ادبیات فارسی است که به دستور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه راهبردی با حضور معاونت های دانشجویی و فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و سازمان سما تنظیم شد و به تبع آن یک تحول در حوزه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه بیش از 700 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه زبان و ادبیات فارسی هستند، خاطر نشان کرد: این ظرفیت عظیمی است که باید از آن استفاده شود. دانشگاه آزاد اسلامی در عین حال که متعلق به مردم و نظام است ولی رنگ دولتی ندارد از این رو بستر مناسبی برای ارتباط ساده تر با دانشگاههای دنیا است.

معاون دانشجویی و فرهنگی با اشاره به دومین زمینه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: یکی دیگر از زمینه های همکاری در بحث مفاخر فرهنگی و مشاهیر است که در این زمینه دانشگاه کارهای بزرگی انجام داده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان وظیفه ملی خود به تمام واحدهای دانشگاهی اعلام کرده که بزرگداشت برای تمام مفاخر علمی فرهنگی، دینی، ادبی و هنری خود را در 4 سطح محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی برگزار کند که این موضوع در حال پیگیری است.

طه هاشمی با تاکید بر اینکه ریاست دانشگاه به حوزه پژوهش ماموریت داده که پایان نامه ها را به سمت بازشناسی، بررسی آثار و معرفی شخصیت های بزرگ جهت دهد، گفت: این امر می تواند تحولی جدی در این حوزه پدید آورد. این بزرگترین خدمتی است که دانشگاه آزاد اسلامی برای بزرگداشت شخصیت های علمی در راستای منویات مقام معظم رهبری انجام داده است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:برقراری تعامل بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های خارج از کشور با توجه به رشد روزافزون علمی

ابراهیمی‌ترکمان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه بسط و گسترش مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران در جوامع دیگر با بهره‌گیری از دانش سازمانی و توان فرهیختگان و کارشناسان سازمان فرهنگ صورت می‌گیرد،گفت: روند اجرایی برنامه‌های سازمان با خارج از کشور از طریق امضا و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری انجام می‌شود.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: یکی از برنامه‌هایی که سازمان در دستور کار خود قرار داده، تعامل با وزارت علوم است که در پی آن تعداد پنج نفر از رایزنان فرهنگی کشورمان به عنوان نماینده رایزن علمی نیز به اجرای طرح‌های علمی و پژوهشی می‌پردازند.

وی در ادامه بیان کرد: هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم که پیش از اعزام رایزنان جدید فرهنگی به خارج از کشور ملاقاتی با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشند تا در حین مأموریتی که دارند به انجام فعالیت‌های علمی ـ پژوهشی همچون انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، بپردازند.

ابراهیمی‌ترکمان ادامه داد: نمایندگی‏های فرهنگی توانسته‏اند با توجه به جایگاه و رشد علمی روزافزون و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‏های سراسر کشور نسبت به تبادل هیات‌های علمی- دانشگاهی، پشتیبانی از محققین و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای سایر کشورها با هدف تکمیل پایان‌نامه‏های تحصیلی در حوزه‏های اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و زبان فارسی را اجرایی کنند.

وی در ادامه سخنان خود از دیگر فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را اعطای فرصت‌های مطالعاتی، اعزام استاد و حمایت از تأسیس کرسی‌های دانشگاهی در خارج از کشور، برگزاری اردوها و سفرهای علمی ـ فرهنگی و دوره‌های دانش افزایی ویژه اساتید، محققان و دانشجویان خارجی مقاطع دکترا و اعطای بورس تحصیلی نام برد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: انعقاد موافقت‏ نامه‏ های فرهنگی با کشورها و سازمان‏های بین ‏المللی که مبنای روابط فرهنگی با سایر کشورها است از مهم‏ترین فعالیت‏های این سازمان است؛ از این رو برای برقراری تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با سایر دانشگاه‌های خارج از کشور می‌توانیم زمینه سفر رؤسای این دانشگاه به اقصی نقاط دنیا جهت همکاری و هم‌افزایی در زمینه‌های علمی ‌و دانشگاهی را فراهم کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‏های مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: این سازمان تاکنون نشست‌های بسیاری میان دانشمندان مسلمان با سایر ادیان برگزار کرده و با اعزام هیات‌های مختلف در گفت‌وگو با سایر ادیان شرکت کرده است؛ بنابر سلسله برنامه‌های تخصصی، می‌توانیم بحث بازدید از دانشگاه آزاد را در دستور کار رهبران دینی و مسئولان فرهنگی سایر کشورها قرار دهیم تا به هنگام سفر به کشورمان با دستاوردهای علمی و دانشگاهی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از نزدیک آشنا شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه ارتباط با نخبگان و اندیشمندان از کارآمدترین روش‌های داد و ستد فرهنگی میان کشورها است گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی براساس نیاز مخاطبان در خارج از کشور نسبت به سیاستگذاری، هدایت و حمایت از نشر آثار ترجمه شده در خارج از کشور و تأمین دسترسی مخاطبان به این آثار اقدام می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از مهم‌ترین مشکلات دانشجویان خارجی را برقراری ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی کشورمان دانست و پیشنهاد داد: عمده دانشجویان خارجی برای تعامل و برقراری ارتباط با مراکز دانشگاهی کشورمان دچار مشکل هستند بدین دلیل که تبلیغات کافی از سوی این دانشگاه‌ها در خارج از کشور صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم بروشوری از اهم فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و برای توزیع در خارج از کشور به زبان‌های دیگر ترجمه شود.وی در ادامه سخنان خود به همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های خارج از کشور اشاره و تأکید کرد: با توجه به جایگاه و رشد علمی روزافزونی که دانشگاه آزاد اسلامی از آن برخوردار است، می‌تواند به پشتیبانی از محققین و دانشجویان خارج از کشور و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی بپردازد و در راستای آن به تهیه و تولید کتاب‌های تخصصی ـ علمی به صورت مشترک بپردازد که طرح روی جلد از لوگوی این دانشگاه و دانشگاه کشور هدف تهیه شده باشد.

 

 

شایان ذکر است برخی مفاد تفاهم نامه شامل همکاری مشترک در برنامه­ های ملی و بین المللی حفظ، گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی، اجرای طرح­ های مشترک پژوهشی بنیادی کاربردی با نگاه آینده ­پژوهانه در حوزه فرهنگ با اولویت دیپلماسی فرهنگی، همکاری مشترک در برگزاری همایش ­ها و نشست­ های تخصصی داخلی و خارجی با حضور نخبگان و استادان ایرانی و غیرایرانی، برگزاری کارگاه­ ها، دوره­ های کوتاه­ مدت تخصصی فرهنگی برای اساتید و دانشجویان ایرانی و غیرایرانی در داخل و خارج از کشور، همکاری در برنامه ­ریزی و اجرای برنامه­ های مرتبط با گفت وگوی ادیان و فرهنگ­ ها در داخل و خارج از کشور، همکاری در برگزاری هفته­ های فرهنگی و هنری دانشگاهی با مشارکت دانشگاه­ های غیرایرانی در داخل و خارج از کشور،همکاری در برپایی نمایشگاه و توزیع و فروش تولیدات فرهنگی در سطح داخلی و خارجی و ... است.

آمارها

کاربران
11
مطالب
2044
نمایش تعداد مطالب
3312143
تماس مستقیم با ریاست

جهت تماس مستقیم با ریاست از این لینک استفاده کنید