• اطلاعیه‌
  • اخبار اساتید
  • اخبار فناوری

نشست هم اندیشی حلقه صالحین

دوشنبه , خرداد 31 1395
991

زمانبندي انتخاب واحد (تابستان 95)

یکشنبه , خرداد 23 1395
3092

سنوات خدمت سربازی

یکشنبه , خرداد 23 1395
1055

هزینه مهد کودک

یکشنبه , خرداد 23 1395
945

پیام تسلیت

شنبه , خرداد 22 1395
1232

قابل توجه - مرخصی استعلاجی

سه شنبه , خرداد 18 1395
1246

زمان بندي ثبت نام تابستان 95 و امتحانات دروس عمومي

سه شنبه , خرداد 18 1395
1362

ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت رایگان

یکشنبه , خرداد 09 1395
1320

آغاز مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ تیر

جمعه , خرداد 07 1395
1149

برگزاری نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید

سه شنبه , خرداد 04 1395
453

سمینار سرطان در زنان برگزار می‌شود

پنج شنبه , ارديبهشت 30 1395
541

فهرست مجلات و وب سايت هاي جعلي اردیبهشت 95

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
503

چهارمین جشنواره فرهیختگان

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
431

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود

سه شنبه , ارديبهشت 28 1395
472

دریافت کارت دائم دانشجویی

شنبه , ارديبهشت 18 1395
4007

برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار و تجهیزات رایانه ای

پنج شنبه , ارديبهشت 16 1395
643

برگزاري كلاس هاي مديريت در روز جمعه

چهارشنبه , ارديبهشت 15 1395
519

جشن بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر

سه شنبه , ارديبهشت 14 1395
529

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
925

قابل توجه بانوان محترم عضو هیات علمی و کارمند

شنبه , ارديبهشت 11 1395
885

اطلاعیه مهم شرکت تعاونی مسکن هیات علمی دانشگاه (اصلاحیه)

یکشنبه , ارديبهشت 19 1395
1123

آیین نکوداشت و تکریم مقام و منزلت استاد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
1064

فراخوان کنگره مدیریت بحران

یکشنبه , ارديبهشت 05 1395
810

قابل توجه اساتید محترم

چهارشنبه , ارديبهشت 01 1395
1203

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی

چهارشنبه , اسفند 05 1394
1583

قابل توجه اساتید محترم بسیجی

یکشنبه , اسفند 02 1394
1208

اطلاعيه مهم براي اعضاء هيات علمي وكاركنان محترم واحد

شنبه , اسفند 01 1394
863

قابل توجه اساتید محترم (مهم)

شنبه , بهمن 17 1394
1188

فراخوان جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور

سه شنبه , بهمن 13 1394
1108

زمان مراجعه اساتید گروه ریاضی برای رسیدگی به اعتراض برگه‌های امتحانی ترم اول 95-94

شنبه , بهمن 10 1394
1001

ایجاد پروفایل google scholar

چهارشنبه , مهر 22 1394
2455

اطلاعیه

سه شنبه , مهر 21 1394
2598

آیین نامه جدید طرح های پژوهشی

سه شنبه , مرداد 27 1394
2128

تاکید دکتر کردرستمی به اساتید محترم

چهارشنبه , مرداد 21 1394
3023

ضیافت اندیشه اساتید مرداد 1394

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2314

تکمیل پروفایل شخصی - ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
2599

ایمیل آکادمیک ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
1746

فراخوان جذب هیات علمی 1394

سه شنبه , ارديبهشت 01 1394
4388

لینک به سایت سازمان مرکزی

 

اخباردانشگاه آزاد اسلامی(سازمان مرکزی)

وب سایت دکتر حمید میرزاده

آمار افراد حاضر در سایت

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

تصمیم مردم ایران برگزاری انتخابات پرشور با حضور صاحبان اندیشه‌های علمی و فقهی است/ تأثیرات دانشگاه آزاد در ایران، جاودان خواهد بود

دیدار جمعی از علما و فضلای حوزه علمیه قم با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان شرایط و پیش‌زمینه‌های برگزاری انتخاباتی پرشور، سراسری و با حضور طرفداران همه‌ی جریان‌ها و جناح‌های درون خانواده انقلاب، گفت: اگر درصدی از رد صلاحیت‌ شده‌ها براساس اعتدال و حق‌بینی به عرصه انتخابات و رقابت بازگشته باشند، مردم با شوق و اشتیاق فراوان و از میان نامزدهای موجود، به افراد مورد تأیید خویش رأی می‌دهند و خواست آنان از دل‌ صندوق‌ها بیرون می‌آید.
 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با حرکت تدریجی جامعه به سوی هفتم اسفندماه، موعد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که به اعتراف دوست و دشمن یکی از جمله سرنوشت‌سازترین انتخابات برای ایران و نظام اسلامی است، دیدارهای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز، هم از سوی میزبان و هم از سوی میهمانان رنگ و بوی انتخاباتی گرفته و این روزها هرکس که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را می‌بیند، در صحبت‌ها و درخواست‌ها از هفت اسفند و تکرار «حماسه سیاسی»، می‌گوید و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از هر فرصتی برای دعوت مردم به شرکت در انتخابات استفاده می‌نماید.

امروز شنبه، 17 بهمن ماه که یادآور خاطرات تلخ و شیرین 17 بهمن 57 و استقرار امام راحل در مدرسه‌ی رفاه و سپس علوی است، دو دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در راستای بهمن انقلاب و همچنین اسفند سرنوشت ساز بود.

در دیدار اول اعضای شورای مرکزی حزب اسلامی کار و در دیدار دوم اعضای انجمن اسلامی دانشجویان پیروان خط امام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد بودند که آنان از مطالبات برحق کارگران و اینان از انتظارات به حق دانشجویان گفتند و همچنین هر دو گروه از اهمیت انتخابات اسفند و امیدواری‌ها و دل نگرانی‌ها و نیز استفاده از جوانان و بانوان در اداره کشور.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب اسلامی کار و شورای جوانان، با تبریک دهه‌ی مبارک فجر و با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری پرشور و تاریخی مراسم 22 بهمن امسال، خاطر نشان کرد: مردمی که دهه‌ی فجر را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زده‌اند و هر ساله با حضور در راهپیمایی 22 بهمن بر بعد مردمی نظام تأکید و آن را به جهانیان نشان می‌دهند، امسال نیز در آستانه برگزاری انتخابات هفتم اسفند، بیست و دوم بهمنی پرشور خلق خواهند کرد.

ایشان با توجه به ماهیت سخنان دیدار کنندگان که بیشتر پرس‌وجو از سرنوشت ردّ صلاحیت‌شده‌ها بود، با تأکید بر اینکه مردم تصمیم خود را برای حضور پرشور در انتخابات گرفته‌اند، گفت: برای رفع نگرانی ردّ صلاحیت‌ها شده هم خبرها حاکی از آن است که در بازنگری‌های شورای نگهبان، 25 درصد تأیید شده‌اند که در صورت صحت این خبر، شاهد انتخاباتی رقابتی در اسفند ماه خواهیم بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان شرایط و پیش‌زمینه‌های برگزاری انتخاباتی پرشور، سراسری و با حضور طرفداران همه‌ی جریان‌ها و جناح‌های درون خانواده انقلاب، گفت: اگر درصدی از رد صلاحیت‌ شده‌ها براساس اعتدال و حق‌بینی به عرصه انتخابات و رقابت بازگشته باشند، مردم با شوق و اشتیاق فراوان و از میان نامزدهای موجود، به افراد مورد تأیید خویش رأی می‌دهند و خواست آنان از دل‌ صندوق‌ها بیرون می‌آید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر اینکه «چرا جوان گریزی در پست‌های کلیدی کشور رو به افزایش است؟»، به انتخابات مجلس شورای اسلامی در ابتدای انقلاب اشاره کرد و گفت: در آن دوره اکثریت جوانان در انتخابات شرکت کرده و پیروز میدان رقابت بودند و پس از آن نیز تا چند دوره در پست‌های مدیریتی و سمت‌های انتخابی و انتصابی بر سر کار بودند و اگر در مقطعی و یا در مواردی شاهد جوان‌گریزی هستید، مطمئن باشید این سیاست نظام نیست، بلکه نتیجه تصمیم‌گیری‌های شخصی و سلیقه‌ای است.

ایشان با تأکید بر نقش و جایگاه جوانان در همه‌ی مقاطع مبارزه، پیروزی، ثبات، دفاع مقدس، سازندگی و دوره‌های بعدی یادآور شد که «جوان‌ها جنگ را اداره و تمام کردند و کشور را از نو ساختند» و سپس افزود: انرژی، توان، سواد و انگیزه بالای جوانان، مکمل تجربیات و اندوخته‌های ارزشمند مدیران باتجربه و دارای سن بالاست و عاقلانه‌ترین کار تلفیق دانش و تجربه افراد است و اگر این دو با هم همکاری کنند، دستاوردهای خوبی عاید کشور خواهد شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر اینکه آگاهی و سواد روزافزون جوانان دیگر هیچ‌گونه انسداد و استبداد را تحمل نمی کند، گفت: ما هم علاقه‌مندیم که جوانان با انرژی و تحصیلکرده وارد میدان شده و امور کشور را به دست گیرند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به یکی از حاضران که از وضعیت حضور زنان در پست‌های کلیدی گله‌مند بود، اظهار داشت: خانم‌ها در انقلاب تجربه دسته‌جمعی داشتند و کم کم وارد صحنه شدند و امروز علیرغم اینکه زمینه برای حضور آنان مهیاست، اما فعالیت آنان مطلوب نیست و دلیل عمده‌اش به خودشان ارتباط پیدا می‌کند، چرا که در انتخابات به نامزدهای خانم رأی نمی‌دهند!

ایشان با ارائه تحلیلی از میزان تأثیر و سطح حضور زنان ایران اسلامی در مسئولیت‌های اجتماعی قبل از انقلاب، به برنامه‌های نظام در جهت نهادینه‌کردن تحصیل خانم‌ها اشاره کرد و با ابراز خرسندی از رشد تحصیلی زنان و حتی حضور آنان در مسئولیت‌های مدیریتی وآموزشی، به ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: جامعه‌ی امروز ایران مردمی فرهیخته، باسواد، آگاه و همچنین امیدوار به آینده از زنان و دختران تحصیلکرده‌ای است که در میادین مختلف پا به پای مردان رشد می‌کنند.

دانشگاه آزاد تأثیرات شگرفی در ایران گذاشته که جاودان خواهد بود

در دیدار دوم نیز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز خشنودی از نتایج کمی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت گسترش آموزش عالی در کشور، به تأثیرات تحصیلات جوانان، زنان و به تبع آنان، خانواده‌ها در مسایل فردی و اجتماعی جامعه اشاره کرد و گفت: شاید هنوز فضای کشور برای آزاداندیشی و ابراز عقاید و تضارب آراء مناسب نباشد، اما به تجربه‌ی تاریخ و با استناد به عقل و منطق، دانشگاه آزاد تأثیرات شگرفی در ایران گذاشته که جاودان خواهد بود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری شرایط تأسیس این دانشگاه و همچنین فرازوفرودهای فعالیت‌های آن در طول سی و چهار سال گذشته و برنامه‌های آن برای سال‌های آینده، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای ملت ایران است و در دنیا کسی نیست که به عنوان مالک در این دانشگاه سهم داشته باشد و این همان است که تا همیشه در خدمت علم و دانش ایران و ایرانیان خواهد بود.

ایشان با ابراز خرسندی از تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان که با هدف کمک به رشد علمی جامعه در واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور ایجاد شده، به طرح سها اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه‌های سراسر کشور در پیوندی علمی و اینترنتی، تمام داشته‌ها و تجربیات خود را در اختیار پژوهش کشور قرار می‌دهند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این جمله که کارهای علمی، تجربی و صنعتی برای استاد و دانشجو و همچنین جامعه مفید است، گفت: دانشگاه با تأمین زمین و معرفی و ضمانت پژوهشگران و محققان برای دریافت وام، گامی بزرگ در اجرای پیوند دانشگاه و صنعت و محققان و صنعتگران برداشته که امیدواریم به مرور زمان توصیه‌ی کمی و کیفی یابد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خویش و در پاسخ به ابراز نگرانی جوانان دانشجو در خصوص انتخابات اسفند، گفت: به عزم و اراده مردم ایران و جوانان و به ویژه دانشجویانش ایمان داریم و می‌دانیم با دلسوزی تمام و براساس قانون در انتخابات شرکت می‌کنند و مسئولان مربوطه نیز با دیدن شوق و اشتیاق جامعه، زمینه‌ها را فراهم خواهند کرد.

ایشان افزود: تصمیم مردم ایران و دولت و همچنین انتظار سیاسی جامعه‌ی جهانی برگزاری یک انتخابات پرشور با حضور صاحبان اندیشه‌های سیاسی، علمی، فرهنگی و فقهی است و امیدواریم این امر با لحاظ مصلحت دینی و مذهبی و منفعت ملی به انجام برسد.

در ابتدای دیدار اول، آقایان مجرد، انتشاری، خلیل‌آبادی، مهمدی و خانم رحیمی از اعضای شورای مرکزی حزب اسلامی کار و شورای جوانان و در ابتدای دیدار دوم، آقایان متین رحیمی، احسان معینی و خانم لیلا کیوانی هفتشجانی، ضمن ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خویش در خصوص انتخابات و دانشگاه آزاد اسلامی، به بیان دیدگاه‌های خویش و مطالباتی نظیر امنیت شغلی، امنیت حزبی، اشتغال، به کارگیری جوانان در پست‌های مدیریتی و حضور فعال زنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی پرداختند.

آمارها

کاربران
11
مطالب
2044
نمایش تعداد مطالب
3316302
تماس مستقیم با ریاست

جهت تماس مستقیم با ریاست از این لینک استفاده کنید