• اطلاعیه‌
  • اخبار اساتید
  • اخبار فناوری

نشست هم اندیشی حلقه صالحین

دوشنبه , خرداد 31 1395
994

زمانبندي انتخاب واحد (تابستان 95)

یکشنبه , خرداد 23 1395
3105

سنوات خدمت سربازی

یکشنبه , خرداد 23 1395
1056

هزینه مهد کودک

یکشنبه , خرداد 23 1395
947

پیام تسلیت

شنبه , خرداد 22 1395
1236

قابل توجه - مرخصی استعلاجی

سه شنبه , خرداد 18 1395
1248

زمان بندي ثبت نام تابستان 95 و امتحانات دروس عمومي

سه شنبه , خرداد 18 1395
1363

ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت رایگان

یکشنبه , خرداد 09 1395
1323

آغاز مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ تیر

جمعه , خرداد 07 1395
1152

برگزاری نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید

سه شنبه , خرداد 04 1395
454

سمینار سرطان در زنان برگزار می‌شود

پنج شنبه , ارديبهشت 30 1395
543

فهرست مجلات و وب سايت هاي جعلي اردیبهشت 95

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
504

چهارمین جشنواره فرهیختگان

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
434

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود

سه شنبه , ارديبهشت 28 1395
476

دریافت کارت دائم دانشجویی

شنبه , ارديبهشت 18 1395
4009

برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار و تجهیزات رایانه ای

پنج شنبه , ارديبهشت 16 1395
646

برگزاري كلاس هاي مديريت در روز جمعه

چهارشنبه , ارديبهشت 15 1395
522

جشن بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر

سه شنبه , ارديبهشت 14 1395
531

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
928

قابل توجه بانوان محترم عضو هیات علمی و کارمند

شنبه , ارديبهشت 11 1395
888

اطلاعیه مهم شرکت تعاونی مسکن هیات علمی دانشگاه (اصلاحیه)

یکشنبه , ارديبهشت 19 1395
1126

آیین نکوداشت و تکریم مقام و منزلت استاد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
1065

فراخوان کنگره مدیریت بحران

یکشنبه , ارديبهشت 05 1395
811

قابل توجه اساتید محترم

چهارشنبه , ارديبهشت 01 1395
1207

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی

چهارشنبه , اسفند 05 1394
1584

قابل توجه اساتید محترم بسیجی

یکشنبه , اسفند 02 1394
1211

اطلاعيه مهم براي اعضاء هيات علمي وكاركنان محترم واحد

شنبه , اسفند 01 1394
865

قابل توجه اساتید محترم (مهم)

شنبه , بهمن 17 1394
1189

فراخوان جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور

سه شنبه , بهمن 13 1394
1110

زمان مراجعه اساتید گروه ریاضی برای رسیدگی به اعتراض برگه‌های امتحانی ترم اول 95-94

شنبه , بهمن 10 1394
1002

ایجاد پروفایل google scholar

چهارشنبه , مهر 22 1394
2456

اطلاعیه

سه شنبه , مهر 21 1394
2600

آیین نامه جدید طرح های پژوهشی

سه شنبه , مرداد 27 1394
2131

تاکید دکتر کردرستمی به اساتید محترم

چهارشنبه , مرداد 21 1394
3026

ضیافت اندیشه اساتید مرداد 1394

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2316

تکمیل پروفایل شخصی - ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
2600

ایمیل آکادمیک ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
1748

فراخوان جذب هیات علمی 1394

سه شنبه , ارديبهشت 01 1394
4391

لینک به سایت سازمان مرکزی

 

اخباردانشگاه آزاد اسلامی(سازمان مرکزی)

وب سایت دکتر حمید میرزاده

روزنامه فرهيختگان بايد رسانه مرجع دانشگاهيان سراسر کشور شود/ دکتر عقيلي ميتواند نقش پدرانه‌اي در روزنامه داشته باشد


مراسم معارفه دکتر سيدوحيد عقيلي، استاد دانشگاه و رئيس دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي به عنوان سرپرست روزنامه فرهيختگان برگزار شد. در اين مراسم دکتر سيد طه هاشمي معاون دانشجويي فرهنگي، حجت السلام علي عسکري، معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي،محمد مصدق مديرکل امور حقوقي اين دانشگاه،مصطفي دعاگويي رئيس مرکز حوزه رياست دانشگاه،دکتر مريم جمشيدي سرپرست خبرگزاري آنا، مهران کرمي سردبير روزنامه و تعدادي از تحريريه روزنامه فرهيختگان حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، حجت‌الاسلام علي عسکري، معاون پارلماني دانشگاه در ابتداي اين مراسم به حديث امام علي(ع) که راه اعتدال را راه نجات مي‌خواند اشاره کرد وگفت: «مقام معظم رهبري در سفر به کرمان فرمودند: راه درست، اصولگرايي اصلاح‌طلبانه است. قضاياي راست و چپي يک پروژه است و يک خط انحرافي است.»

او با اشاره به حضور مساله طيف‌هاي سياسي راست و چپ در ايران از ديرباز ، گفت: « از اول انقلاب هم اين مسئله در افکار عمومي، در لحن و زبان عامه و سياسيون مي‌چرخد و به نظر مي‌رسد بر اساس همين مسائل است که هنوز هم در فضاي رسانه‌ايمان، روزنامه‌ها براساس سليقه و تفکر خاصي که دارند مطالب خود را ارائه مي‌دهند.»

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي، اسلام را دين اعتدال و امام(ره) را برخوردار از تفکر اعتدال خواند و گفت: «موسس و باني دانشگاه آزاد اسلامي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني نيز در واقع ضربه خورده از جريانات افراطي است. چه آن‌هايي که نگاهشان به سمت غرب بود و بعد هم به اردوگاه غرب رفتند و چه آن‌هايي که در قالب دلواپسي عليه اين شخصيت گرامي عقده‌گشايي کردند ولي ايشان صبور و معتدل ، با نگاه به آينده به نظام خدمت مي ‌کند و به عنوان يار و مشاور و دلسوز مقام معظم رهبري، نقش‌آفرين بوده و هست.»

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه به دکتر وحيد عقيلي براي انتصاب به عنوان سرپرست روزنامه فرهيختگان تبريک گفت و براي احسان مازندراني، مديرمسئول پيشين اين روزنامه آرزوي سلامتي کرد و افزود: «من در عين حال وظيفه مي‌دانم از آقاي مازندراني که در شرايط سختي روزنامه فرهيختگان را که ارگان دانشگاه آزاد اسلامي است، اداره کرد و پيش برد، تشکر کنم.»

او با تاکيد بر اينکه دکتر عقيلي در اين شرايط بهترين انتخاب براي روزنامه فرهيختگان بوده است، خاطرنشان کرد: «ايشان از چهره‌هاي دانشگاهي است و در زمينه‌هاي روزنامه‌نگاري، ارتباطات و اطلاع‌رساني، داراي دکتري تخصصي در رشته علوم ارتباطات اجتماعي است و مرتبه دانشياري و سابقه تدريس در همين رشته را دارد. او تاليفات متعددي دارد و از زمان راه‌اندازي دانشکده علوم‌ارتباطات و مطالعات رسانه در واحد تهران مرکزي داراي توفيقات ارزشمندي بودند.»

عسکري به سابقه 5ساله عقيلي در سردبيري فصلنامه رسانه اشاره کرد و افزود: «با توجه به سابقه درخشان ايشان من فکر ‌مي‌کنم منشا يک جهش، وحدت و همدلي مي‌شوند و اصول‌گرايي توام با اصلاح‌طلبي را به عنوان يک مطالبه اصلي نظام که يک مطالبه فراجناجي است مورد توجه قرار مي‌دهند.»

او تاکيد کرد فعاليت روزنامه فرهيختگان بايد همچنان در چارچوب قانون و در راستاي مباني انقلاب اسلامي و آرمان‌هاي امام(ره) باشد. عسکري به تاکيدات رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بر پرهيز از سياست‌زدگي اشاره کرد و گفت: « از آغاز دوره مديريت دکتر ميرزاده در دانشگاه آزاد اسلامي چالش‌ها و راهبردهاي دانشگاه مورد توجه قرار گرفته و براساس آن برنامه‌هاي راهبردي تصويب شد و شوراهاي راهبردي، ميدان اقدام و عمل شدند و اين نتيجه رويکرد مديريت دکتر ميرزاده است که بر اساس مشورت و توسعه همه‌جانبه در زمينه‌هاي مختلف حاصل شده است.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در خاتمه سخنانش، روزنامه فرهيختگان را روزنامه‌اي فرهيخته خواند و با بيان اينکه «دکتر عقيلي استقلال و استغناء و مشي معتدل و عالمانه روزنامه را که برگرفته از هويت دانشگاه آزاد اسلامي است، ادامه خواهند داد» ، براي ايشان آرزوي توفيق کرد.

دکتر هاشمي: روزنامه‌نگاري از سخت‌ترين کارها است/ دکتر عقيلي ميتواند نقش پدرانه‌اي در روزنامه داشته باشد

به گزارش خبرگزاري آنا، در ادامه اين مراسم، دکتر سيدطه هاشمي معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به فعاليت احسان مازندراني به عنوان مديرمسئول پيشين روزنامه فرهيختگان گفت: «کساني که از نزديک با ايشان در ارتباط بودند، مي‌دانند که او، جواني توانمند و کوشا و علاقمند به کشورش است و اگرچه من مدتي بعد از اينکه وي در اين روزنامه مسئوليت خود را آغاز کرد به مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي پيوستم اما علاقه ايشان به پيشرفت روزنامه فرهيختگان کاملا قابل رويت بود».

دکتر هاشمي با اشاره به رشد روزنامه‌ فرهيختگان گفت: «اينکه روزنامه از يک روزنامه درجه چندم، ارتقا يافت و در سطح اول رسانه‌هاي کشور قرار گرفت، واقعيتي است که در دوره مديريت ايشان محقق شد. البته اين به آن معنا نيست که مثلا همه مواضع سياسي که روزنامه داشت کاملا مورد تاييد و حمايت رياست محترم دانشگاه و يا حتي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و کساني که در دانشگاه کار مي‌کنند، باشد.»

او روزنامه‌نگاري را يکي از سخت‌ترين کارها دانست و گفت: « اين سختي کار به‌خصوص براي روزنامه‌اي که بخواهد بر مدار حق و اعتدال و جداي از مواضع تند سياسي جامعه کار، کند دوچندان است، به خصوص که در مقاطعي جامعه دچار فضاي پرتلاطم سياسي نيز مي‌شد».

سيدطه هاشمي، روزنامه فرهيختگان را روزنامه‌‌ دانشگاه خواند و افزود: «مطالب منتشره در روزنامه دانشگاهي بايد فاخر باشد. البته اين به معناي آن نيست که روزنامه خنثي باشد آنهم وقتي که دانشگاه در معرض تهاجم سياسي برخي افراد قرار دارد که ناجوانمردانه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي را ناديده مي‌گيرند.بنابراين حمايت از مواضع دانشگاه ، قطعا مورد اهتمام روزنامه قرار دارد».

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي، مخالفان دانشگاه را به دو گروه تقسيم کرد و گفت: «يک گروه کساني هستند که دغدغه دين، فرهنگ و .. را دارند که اين افراد، دلسوزان و منتقداني‌ خوب و منطقي هستند که وقتي با آنان صحبت مي‌کنيد و به دور از شيطنت‌هاي رسانه اي و سياسي، با واقعيت دانشگاه آزاد اسلامي مواجه مي‌شوند، برخورد منطقي با موضوع مي‌کنند. اما يک دسته، افرادي هستند که ناجوانمردانه حمله مي‌کنند و گوششان هم به هيچ منطقي بدهکار نيست چرا که آنها از قبل تصميم خود را مبني بر هجمه غيرمنصفانه عليه دانشگاه گرفته‌ان؛ به همين خاطر، ما به اين دسته خيلي کاري نداريم و فقط به آنها سلام مي‌کنيم».

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي عقبه روزنامه فرهيختگان را 1ميليون و 700هزار دانشجو، 100هزار کارمند و هيات علمي دانست و تاکيد کرد روزنامه بايد به اين عقبه نزديک‌تر شود.

سيدطه هاشمي همچنين با اشاره به سوابق عقيلي دکتر عقيلي در امر تدريس روزنامه‌نگاري و صاحب‌نظر بودن وي در حوزه ارتباطات، تصريح کرد: «دکتر عقيلي مطمئنا ميتوانند نقش پدرانه‌اي در روزنامه داشته باشند و به ارتقا و اعتلاي هرچه بيشتر روزنامه کمک کنند. در هر حال به خاطر مشکلي که براي مديرمسئول پيشين به وجود آمد، دانشگاه چندين ماه از مقام مديرمسئول محروم بود و در نهايت تصميم گرفته شد که دکتر عقيلي به عنوان سرپرست روزنامه، انتخاب شدند».

وي با تصريح بر اينکه «روزنامه بايد در مسير اعتدال حرکت کند»؛ گفت: در راس دانشگاه، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و دکتر ميرزاده با مواضع کاملا روشن ايستاده‌اند و اين بايد در روزنامه مورد توجه قرار گيرد. دکتر هاشمي همچنين براي دکتر عقيلي آروزي موفقيت کرده و از خداوند خواستار رفع هرچه سريعتر مشکل مديرمسئول پيشين روزنامه شد.

دعاگويي: روزنامه فرهيختگان بايد رسانه مرجع دانشگاهيان سراسر کشور شود

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، محمدمصطفي دعاگويي رئيس مرکز حوزه رياست دانشگاه آزاد اسلامي نيز، در برنامه توديع و معارفه سرپرست روزنامه فرهيختگان به توانمندي دکتر وحيد عقيلي در حوزه مطبوعات اشاره کرد و گفت: «در آستانه سي‌و‌چهارمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي هستيم، دانشگاهي که در زندگي فردي و اجتماعي ما در حوزه‌هاي علمي و فرهنگي نقش زيادي داشته است.»

او با بيان اينکه « شاخه‌هاي مختلفي در حوزه‌هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي، صنفي و سياسي دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد شده که روزنامه فرهيختگان يکي از آنهاست» ، افزود: اين رشد و بالندگي به خاطر وجود و خدمات مديراني است که از گذشته تا کنون براي اين مجموعه زحمت کشيده‌اند.»

رئيس مرکز حوزه رياست دانشگاه آزاد اسلامي سپس به رسانه‌هاي فعال دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و گفت: «روزنامه فرهيختگان، خبرگزاري آنا و روابط‌عمومي و ايسکانيوز رسانه‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي هستند. شايد به نظر برسد اين رسانه‌ها براي دانشگاه آزاد اسلامي زياد باشند اما وقتي مي‌بينيم، نگاه سياسي باعث شده دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي، آنگونه که بايد، تبلور نيابند و مشکلات کوچک واندک، بخاطر حب و بغض هاي سياسي، بزرگ‌نمايي شوند، نياز به حضور رسانه‌اي فعال براي دانشگاه آزاد اسلامي آشکار مي‌شود و کساني که در اين حوزه مسئوليت مي‌پذيرند از نوعي اثرگذاري مضاعف در جامعه برخوردار مي‌شوند.»

دعاگويي از زحمات احسان مازندراني، مديرمسئول پيشين روزنامه فرهيختگان قدرداني کرد و افزود: «فراز و نشيب دانشگاه آزاد اسلامي برکسي پوشيده نيست که الحمدلله تاکنون با درايت و لطف الهي، بر مشکلات بسياري فائق آمده‌ايم».

وي ضمن بيان خيرمقدم به دکتر عقيلي، سرپرست جديد روزنامه فرهيختگان ، خاطرنشان شد: «ماموريت‌هاي رسانه‌هاي دانشگاه، به همان شکلي که ماموريت‌هاي کلان دانشگاه آزاد اسلامي تغيير مي‌کند، دستخوش دگرگوني مي‌شوند. هويت جمعي کارکنان و مديران دانشگاه آزاد اسلامي از مواردي است که نياز به تقويت دارد. به همين خاطر، اين موضوع يکي از ماموريت‌هاي جديد روزنامه فرهيختگان مي‌تواند باشد. هم‌چنين اين روزنامه بايد رسانه مرجع دانشگاهيان سراسر کشور قرار بگيرد
دعاگويي به تاکيدات رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مبني بر نياز جامعه دانشگاهي به رسانه قوي اشاره کرد و گفت: «رصد کردن مناسبات واحدهاي دانشگاه‌ها و حرکت در مسير چارچوب هاي نظام و رعايت قوانين از ديگر ضروريات فرهيختگان باشد.»

رئيس مرکز حوزه رياست دانشگاه آزاد اسلامي در پايان براي مجموعه فرهيختگان حرکت در مسير خردجمعي، هماهنگي و موفقيت آرزو کرد.

آمارها

کاربران
11
مطالب
2044
نمایش تعداد مطالب
3318316
تماس مستقیم با ریاست

جهت تماس مستقیم با ریاست از این لینک استفاده کنید