• اطلاعیه‌
  • اخبار اساتید
  • اخبار فناوری

نشست هم اندیشی حلقه صالحین

دوشنبه , خرداد 31 1395
990

زمانبندي انتخاب واحد (تابستان 95)

یکشنبه , خرداد 23 1395
3091

سنوات خدمت سربازی

یکشنبه , خرداد 23 1395
1054

هزینه مهد کودک

یکشنبه , خرداد 23 1395
943

پیام تسلیت

شنبه , خرداد 22 1395
1231

قابل توجه - مرخصی استعلاجی

سه شنبه , خرداد 18 1395
1245

زمان بندي ثبت نام تابستان 95 و امتحانات دروس عمومي

سه شنبه , خرداد 18 1395
1360

ثبت نام دوره های آموزش کوتاه مدت رایگان

یکشنبه , خرداد 09 1395
1320

آغاز مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ تیر

جمعه , خرداد 07 1395
1149

برگزاری نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید

سه شنبه , خرداد 04 1395
453

سمینار سرطان در زنان برگزار می‌شود

پنج شنبه , ارديبهشت 30 1395
541

فهرست مجلات و وب سايت هاي جعلي اردیبهشت 95

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
503

چهارمین جشنواره فرهیختگان

چهارشنبه , ارديبهشت 29 1395
430

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود

سه شنبه , ارديبهشت 28 1395
472

دریافت کارت دائم دانشجویی

شنبه , ارديبهشت 18 1395
4007

برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار و تجهیزات رایانه ای

پنج شنبه , ارديبهشت 16 1395
643

برگزاري كلاس هاي مديريت در روز جمعه

چهارشنبه , ارديبهشت 15 1395
519

جشن بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر

سه شنبه , ارديبهشت 14 1395
529

مدیرکل تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
925

قابل توجه بانوان محترم عضو هیات علمی و کارمند

شنبه , ارديبهشت 11 1395
885

اطلاعیه مهم شرکت تعاونی مسکن هیات علمی دانشگاه (اصلاحیه)

یکشنبه , ارديبهشت 19 1395
1123

آیین نکوداشت و تکریم مقام و منزلت استاد

یکشنبه , ارديبهشت 12 1395
1064

فراخوان کنگره مدیریت بحران

یکشنبه , ارديبهشت 05 1395
809

قابل توجه اساتید محترم

چهارشنبه , ارديبهشت 01 1395
1202

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی

چهارشنبه , اسفند 05 1394
1583

قابل توجه اساتید محترم بسیجی

یکشنبه , اسفند 02 1394
1207

اطلاعيه مهم براي اعضاء هيات علمي وكاركنان محترم واحد

شنبه , اسفند 01 1394
862

قابل توجه اساتید محترم (مهم)

شنبه , بهمن 17 1394
1188

فراخوان جشنواره دوسالانه پژوهشی بسیج اساتید کشور

سه شنبه , بهمن 13 1394
1108

زمان مراجعه اساتید گروه ریاضی برای رسیدگی به اعتراض برگه‌های امتحانی ترم اول 95-94

شنبه , بهمن 10 1394
999

ایجاد پروفایل google scholar

چهارشنبه , مهر 22 1394
2454

اطلاعیه

سه شنبه , مهر 21 1394
2598

آیین نامه جدید طرح های پژوهشی

سه شنبه , مرداد 27 1394
2128

تاکید دکتر کردرستمی به اساتید محترم

چهارشنبه , مرداد 21 1394
3023

ضیافت اندیشه اساتید مرداد 1394

چهارشنبه , مرداد 21 1394
2314

تکمیل پروفایل شخصی - ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
2598

ایمیل آکادمیک ویژه اساتید

سه شنبه , ارديبهشت 22 1394
1746

فراخوان جذب هیات علمی 1394

سه شنبه , ارديبهشت 01 1394
4388

لینک به سایت سازمان مرکزی

 

اخباردانشگاه آزاد اسلامی(سازمان مرکزی)

وب سایت دکتر حمید میرزاده

همایش سراسری مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

 

تصویر مطلب همایش سراسری مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

همایش سراسری مدیران روابط عمومی دانشگاه آزاد  اسلامی صبح امروز با شعار «روابط عمومی همگرا، پویا و خلاق در خدمت دانش، فرهنگ و اقتصاد» در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با سخنران دکتر میرزاده رئیس دانشگاه، دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی و منوری مدیرکل روابط عمومی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این همایش دو روزه شامل برگزاری کارگاه آموزشی تجربه زیسته مدیران روابط عمومی، رسانه و اطلاع رسانی است که در آن دعاگویی رییس مرکز حوزه ریاست،دکتر عقیلی سرپرست روزنامه فرهیختگان، دکتر جمشیدی سرپرست خبرگزاری آنا، خالقی مدیر روابط عمومی استان خراسان، عالمیان مدیر روابط عمومی استان اصفهان و روحانی سردبیر خبرگزاری ایسکانیوز به جمع بندی انتقادات، پیشنهادات و تجربه های روابط عمومی واحدها پرداختند.

در روز اول این همایش مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تجدید پیمان با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، با آیت الله سیدحسن خمینی در حسینیه جماران دیدار خواهند کرد.

در روز دوم، کارگاه آموزشی تجربه زیسته مدیران روابط عمومی، ارتباطات سازمانی، تبلیغات و مراسم، کارگاه کاربرد تحلیل گفتمان در تحلیل متون خبری و کارگاه جریان سازی خبری برگزار خواهد شد.


دکتر میرزاده در همایش مدیران روابط عمومی:

روابط عمومی واحدها مسئول تبیین برنامه ها، معرفی دستاورد و انعکاس نظرات مخاطبان به مدیران و مسئولان هستند/ روابط عمومی ها به صورت اعتقادی، از برنامه های اصولی دانشگاه دفاع کنند/ خرداد ماه امام(ره) است

تصویر مطلب روابط عمومی واحدها مسئول تبیین برنامه ها، معرفی دستاورد و  انعکاس نظرات مخاطبان به مدیران و مسئولان هستند/ روابط عمومی ها به صورت اعتقادی، از برنامه های اصولی دانشگاه دفاع کنند/ خرداد ماه امام(ره) است

همایش سراسری مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «روابط عمومی همگرا، پویا و خلاق در خدمت دانش، فرهنگ و اقتصاد» صبح امروز با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و دانشجویی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در افتتاحیه این همایش دو روزه، با درود و سلام به روح امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، یاد و خاطره امام خمینی را گرامی داشت و گفت:‌ خردادماه یک ارتباط عاطفی و تاریخی با سرنوشت ملت ایران دارد و درواقع خرداد، ماه امام است.

میرزاده با بیان اینکه روابط عمومی دانشگاه خالصانه و مخلصانه پیگیر امور مربوط به تبیین برنامه ها و اهداف دانشگاه است، از تمامی مدیران روابط عمومی تشکر و قدردانی کرد.

روابط عمومی سفیران اندیشه دانشگاه هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سخنان نماینده روابط عمومی ها و بیان اینکه روابط عمومی ها "سفیران اندیشه دانشگاه" هستند، گفت: روابط عمومی هر سازمانی مسئول تبلیغ مدیران آن سازمان نیست بلکه مسئول تبیین برنامه های مدیران، معرفی دستاوردها و اثربخشی آن مجموعه، انعکاس نظرات مدیران و مسئولان، جمع آوری نظرات و بازخورد برنامه های همکاران درون و بیرون سیستم است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با ابتکار بی نظیر و طرح بی بدیل آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در 34 سال پیش تأسیس شد، اظهار داشت: برای چنین دانشگاهی انعکاس دستاوردها و جمع آوری بازخورد نظرات، تبیین اندیشه ها، طرح ها و برنامه های مصوب برای درون و بیرون دانشگاه بسیار مهم است.

مدیران روابط عمومی باید در تمام برنامه های دانشگاه حضور موثر و فعال داشته باشند

دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: مدیران روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی عضو اصلی، موثر و مهم دانشگاه هستند و به اعتقاد من باید در تمام برنامه های دانشگاه حضور موثر و فعال داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بودجه روابط عمومی واحدها گفت: باید از این پس برای روابط عمومی ها نیز مانند تمام معاونت ها، ردیف خاص بودجه ای برای برنامه های آنان تخصیص داده شود که این امر به زودی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه اثربخشی دانشگاه آزاد اسلامی باید به افکار عمومی ازجمله دولت، نمایندگان مجلس، مدیران سازمان ها و خانواده های ایرانی تبیین شود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 5.7 میلیون فارغ التحصیل است که 54درصد فارغ التحصیلان کشور را شامل می شود. همچنین یک میلیون و 620هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند و این جمعیت بزرگ یعنی حدود هفت میلیون خانواده ایرانی، اهمیت کار مدیران روابط عمومی را بیش از پیش می کند.

میرزاده خطاب به مدیران روابط عمومی واحدها، از آنها خواست درخصوص برنامه های اصلی دانشگاه از جمله جذب هیات علمی، طرح های ماندگار فرهنگی، فرآیند تبدیل علم به ثروت، طرح ساها، شفا و اقتصاد دانش بنیان که برای آینده این دانشگاه طراحی شده اند، اطلاعات لازم و کافی را داشته باشند تا بتوانند این برنامه ها را به درستی به افکار عمومی منتقل کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاهی اثربخش است که بتواند مشکلات جامعه را حل کند و میزان وابستگی به شهریه دانشجویان، حداقل باشد. بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی نیز به این سمت حرکت کرده و سعی دارد با افزایش اثربخشی خود، منجر به تحول و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شود و مسئولان روابط عمومی واحدها نیز باید در این فرآیند، حضور فعال داشته باشند.

روابط عمومی ها به صورت اعتقادی، از برنامه های اصولی دانشگاه دفاع کنند

وی افزود: باید یک برنامه اعتقادی در روابط عمومی ها برای تبیین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی شکل بگیرد و روابط عمومی ها به صورت اعتقادی، از برنامه های اصولی دانشگاه دفاع کنند.

دکتر میرزاده خطاب به مدیران روابط عمومی واحدها گفت: ‌ما باید با آگاهی بخشی، فرآیندهای دانشگاه در جهت توسعه علم، پژوهش، کارآفرینی و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه روابط عمومی نقش موثری در موفقیت برنامه ها دارد، اظهار داشت: بسیاری از طرح های موفق، به دلیل اینکه خوب انعکاس نیافته اند، با شکست مواجه شده اند. از این رو روابط عمومی نقش موثری در پیشبرد اهداف سازمان دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه روابط عمومی تنها آینه زیبایی های سازمان نیست، تصریح کرد: روابط عمومی می تواند آینه کم و کاستی های سازمان نیز باشد و از این طریق بازخورد تصمیمات مدیران را به آنها منعکس کند.

روزنامه فرهیختگان ارگان تبیین‌کننده برنامه ها و دستاوردهای دانشگاه است

میرزاده با اشاره به اینکه روزنامه فرهیختگان ارگان تبیین‌کننده برنامه ها و دستاوردهای دانشگاه است، گفت: باید به گونه ای باشد که استادان و دانشجویان و کارمندان دانشگاه اگر یک روز این روزنامه را مطالعه نکنند، احساس کمبود کنند و شما مسئولان روابط عمومی باید در شناساندن این روزنامه به واحدها تلاش کنید.

وی افزود: خانواده دانشگاه آزاد اسلامی بسیار فاخر و فخیم بوده و اندیشمندان و دانشمندان بزرگی در این خانواده مشغول فعالیت هستند که باید روابط عمومی ها این فرهیختگان را مطرح ومعرفی کنند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه روابط عمومی ها به خاطر برقراری ارتباطات، یک ملاطفت جمعی در دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آورده اند، گفت: از این رو از شما تشکر می کنم و شعاری که برای همایش خود انتخاب کرده اید، برای تحقق مأموریت های دانشگاه آزاد اسلامی، شعار بسیار خوبی است.

وی در پایان تأکید کرد: باید به روابط عمومی واحدها به خاطر ارزش کارشان توجه بیشتری شود و بنده شما را دوستان دانشگاه آزاد اسلامی می دانم.

دکتر میرزاده با خواندن چند بیت شعر از حضرت حافظ از مدیران روابط عمومی واحدها خواست که سر رشته دانشگاه را نگهدارند.

حدیث دوست نگویم مگر به حضرت دوست

که آشنا سخن آشنا نگه دارد

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای

فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد

گرت هواست که معشوق نگسلد پیمان

نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

گفتنی است در این مراسم دو تن از مدیران روابط عمومی واحدها خانم لنگری مدیر روابط عمومی واحد بجنورد و فاتح علی حیدری مدیر روابط عمومی واحد تبریز به عنوان نماینده به بیان دغدغه ها و مسائل حوزه کاری خویش پرداختند. از جمله این مسائل، می توان به صدور احکام مدیران روابط عمومی منطبق با چارت سازمانی، اعتلای جایگاه روابط عمومی در واحدها، تعریف جایگاه واقعی روابط عمومی ها، نوع نگاه مسئولان به روابط عمومی، حضور مسئولان و مدیران روابط عمومی در هیات رئیسه دانشگاه، تخصیص بودجه مشخص و سالیانه به حوزه روابط عمومی، شبکه سازی در فضای مجازی برای انعکاس خدمات دانشگاه و... اشاره کرد.

در ابتدای این جلسه منوری گزارشی از برگزاری این اجلاس و فعالیت های روابط عمومی آرائه داد و دکتر سید طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.

شایان ذکر است دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از شنیدن پیشنهادات و دغدغه های مدیران روابط عمومی، با دو مورد از پیشنهادات مطرح شده موافقت کرد و منوری مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی را به عضویت هیات رئیسه دانشگاه منصوب کرد و همچنین دستور داد برای روابط عمومی واحدها ردیف بودجه مستقل مشخص شود.


مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی مطرح کرد:

انتشار 30 هزار خبر تولیدی در سال 94/ طراحی و چاپ حدود 5000 صفحه مطلب مکتوب در روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی

تصویر مطلب انتشار 30 هزار خبر تولیدی در سال 94/ طراحی و چاپ حدود 5000 صفحه مطلب مکتوب در روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی

همایش سراسری مدیران روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار "روابط عمومی هم گرا، پویا و خلاق در خدمت دانش، فرهنگ و اقتصاد" صبح امروز با حضور دکتر میرزاده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حسین منوری مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی ضمن خوشامد به حاضرین و با تسلیت فرا رسیدن ایام ارتحال امام خمینی(ره) و ارائه گزارشی از برگزاری این همایش گفت: در دوره جدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و با تاکید دکتر میرزاده نگاه علمی به حوزه روابط عمومی شد، در همین راستا روابط عمومی ها همگراتر و خلاق تر به پوشش اخبار و تبلیغ امکانات و حقایق دانشگاه پرداختند.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در فعالیت‌های روابط عمومی‌ها، انتقال و به اشتراک گذاشتن تجربه زیسته روابط عمومی،ارائه راهکار ها و پیشنهادات برای ارتقای عملکردی و سازمانی روابط عمومی ها و رونمایی از سامانه ارتباط و جلسات مجازی روابط عمومی ها و تشکیل دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی های دانشگاه آزاد اسلامی از اهداف برگزاری این همایش است.

وی با بیان اینکه در سامانه برگزاری این همایش 240 نفر از مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند، گفت: این همایش از دو کمیته اجرایی و علمی تشکیل شده و برگزاری دو پنل تجربه زیسته مدیران روابط عمومی و دو کارگاه کاربرد تحلیل گفتمان در تحلیل متون خبری و جریان سازی خبری از جمله برنامه های همایش سراسری مدیران روابط عمومی است.

منوری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 261 روابط عمومی فعال در سطح واحدها،31 روابط عمومی استانی و مجموعا حدود 526 نیرو است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی همچنین از رونمایی سامانه ارتباط مجازی روابط عمومی واحد ها در این همایش خبر داد و افزود: این سامانه با همکاری واحد الکترونیک دانشگاه‌آزاداسلامی طراحی شده، تا پل ارتباطی برای برگزاری جلسات و ارتباط بیشتر با مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور باشد.

وی همچنین در خصوص مشکلات پیش رو حوزه روابط عمومی گفت: عدم وجود ارتباط سازمند و سلسله مراتب کامل بین روابط عمومی سازمان مرکزی و واحد های مراکز استان و واحد های مراکز استان و سایر واحد ها، کمبود نیروی انسانی ،ضعف سطح ارتباطی روابط عمومی واحد ها با روابط عمومی سازمان مرکزی وعدم وجود امکانات و بودجه کافی در سطح واحد ها از جمله مشکلات پیش رو روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی افزود: در راستای رفع مشکلات این حوزه اقدامات بسیاری انجام شده که از جمله آن می توان به تصویب تشکیل ادارات کل روابط عمومی استانها در اجلاس 69 و 70 شورای مرکزی دانشگاه، تشکیل شورای روابط عمومی استانها در سراسر کشور، تهیه ساب چارت روابط عمومی واحدها در سطوح واحد های جامع مرکز استان، واحد جامع، واحد های بسیار بزرگ و واحدهای کوچک و متوسط، تهیه ویدئو کلیپ و مستند، ایجاد سامانه ارتباط مجازی روابط عمومی واحد ها باهمکاری واحد الکترونیکی،تصویب اختصاص بودجه مستقل برای تبلیغات در زمینه جذب دانشجو و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان تبلیغات و ... اشاره کرد.

 

منوری به اخبار منتشر شده در سامانه دانشگاه‌آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: تعداد کل اخبار منتشر شده در وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ 15 فروردین تا 24 اسفند 1394 یعنی از زمان راه اندازی تاپایان اسفندماه، 2223 خبر است که از این میزان 2105 خبر تولیدی در اداره کل رسانه، و تنها تعداد 118 خبر مربوط به اخبار سایر رسانه‌ها است، همچنین در بازه زمانی فروردین 93تا اردیبهشت 95تعداد 68 خبرنامه فارسی و 14 خبرنامه انگلیسی تهیه و منتشر و در واحد ها نیز بازنشر شده است.

وی ادامه داد: همچنین با احتساب اخبار تولیدی روابط عمومی سازمان مرکزی و نیز خبرگزاری های آنا و ایسکا و روزنامه فرهیختگان در سال 1394 حدود 30000خبر تولیدی در خصوص فعالیت ها و دستاورد های دانشگاه آزاد اسلامی تولید شده، که می توان گفت با احتساب روز های تعطیل به طور میانگین روزانه 60 مطلب در خصوص دستاوردهای این دانشگاه منشر شده است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی همچنین در خصوص فعالیت های مکتوب حوزه روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی گفت: تهیه محتوا، طراحی و چاپ حدود 5000 صفحه مطلب مکتوب در قالب: ویژه نامه های اجلاس69 و هفتاد شورای مرکزی دانشگاه و کتابچه های مصوبات، ویژه نامه های جشنواره فرهیختگان، گزارش سالانه عملکرد دانشگاه، تولید کتابچه ها، مجلات و گزارش های موردی مانند ویژه نامه مجلس، اجلاس هیات امناهای استانی، سیاست های عفاف و حجاب، دیدار با مراجع، جشنواره حافظ و ... بخشی از فعالیت های مکتوب در این حوزه است.


دکتر طه هاشمی در همایش سراسری مدیران روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی:

اگر برای توسعه کار روابط عمومی قدمی برداریم در اصل در جهت تقویت حوزه فرهنگی دانشگاه قدم برداشته ایم

تصویر مطلب اگر برای توسعه کار روابط عمومی قدمی برداریم در اصل در جهت تقویت حوزه فرهنگی دانشگاه قدم برداشته ایم

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیان اینکه نقش اصلی روابط عمومی ها انتقال مفاهیم و محتوا به بیرون است، گفت: انتقال پیام ها از درون سازمان به بیرون و گرفتن پیام ها از برون سازمان به درون آن کار اصلی روابط عمومی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی، دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در همایش سراسری مدیران روابط عمومی این دانشگاه، گفت: روابط عمومی ها از ارکان حوزه فرهنگی هستند که تاثیر بسزایی در انتشار اخبار و دستاوردهای یک مجموعه دارند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به آیه تبلیغ اشاره کرد و افزود: خداوند در فرازی به پیامبر اکرم(ص) فرمودند (یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ)، با توجه به این آیه رسالت پیامبر اکرم تبیین وتبلیغ محتوای دین که همان ارزش ها، احکام و.. است. خداوند در همین آیه می فرماید اگر انتقال پیام صورت نگیرد به وظیفه خود عمل نکرده ای که این نشان از این نکته است که انتقال پیام معادل محتوای آن است.

وی با بیان اینکه نقش اصلی روابط عمومی ها انتقال مفاهیم و محتوا به بیرون است، گفت: انتقال پیام ها از درون سازمان به بیرون و گرفتن پیام ها از برون سازمان به درون آن کار اصلی روابط عمومی است که اگر بدرستی انجام نشود ماموریت اصلی سازمان ابتر خواهد بود.

طه هاشمی با بیان اینکه اگر برای توسعه کار روابط عمومی قدمی برداریم در اصل در جهت تقویت حوزه فرهنگی دانشگاه قدم برداشته ایم، گفت: امروز دانشگاه‌آزاد اسلامی پرچمدار توسعه تحصیلات تکمیلی و توسعه همه جانبه در کشور است، در همین راستا نقش روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تبلیغ امکانات و ظرفیت های این دانشگاه بی بدیل است.

دکتر طه هاشمی با بیان اینکه از نگاه دکتر میرزاده توسعه دانشگاه باید ابتدا بر پایه توسعه فرهنگی شکل بگیرد، اظهار داشت: نه تنها در دانشگاه بلکه در هر جای کشور هر برنامه توسعه ای باید توام با توسعه فرهنگی باشد.

وی افزود: اگر همه دستگاه های مخالف علیه دانشگاه متحد شوند زمانیکه ما به درستی امکانات و ظرفیت های دانشگاه را منتقل کرده باشیم نمی توانند موفق به کارشکنی شوند.

طه هاشمی با بیان اینکه دانشگاه‌آزاد اسلامی پرچمدار توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور است،‌گفت: دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیش از پنچ میلیون فارغ التحصیل و یک میلیون و 700 هزار دانشجو نقش بسزایی در توسعه کشور دارد.

وی به شعار این همایش اشاره کرد و گفت: شعار این همایش کاملا گویا است و تمام رسالت های دانشگاه‌آزاد اسلامی در این شعار خلاصه شده است و هم راستا با نامگذاری سالانه مقام معظم رهبری است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به وضعیت و شرایط خاص جامعه و ورود فرهنگ های کشورهای بیگانه به جامعه از طریق ماهواره ها و شبکه های اجتماعی وظیفه سنگینی بر دوش حوزه فرهنگی و دانشجویی گذاشته شده است.ما باید متناسب با نیاز و سلیقه جامعه جوان بسته های فرهنگی و اجتماعی را در اختیار انان بگذاریم تا اقناع شوند.

وی با بیان اینکه سیاست دانشگاه‌آزاد اسلامی چابک سازی است، گفت: در همین راستا آیین نامه کار دانشجویی ابلاغ و کانون های فرهنگی تشکیل داده شد، که مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاهی نیز می توانند از این امکانات در جهت رفع کمبود نیروی انسانی استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمارها

کاربران
11
مطالب
2044
نمایش تعداد مطالب
3315610
تماس مستقیم با ریاست

جهت تماس مستقیم با ریاست از این لینک استفاده کنید